Za duben se opět nashromáždila spousta zajímavých článků. Kromě těch na tomto webu (:D) jsem objevil také mnoho zajímavých článků na jiných webech, které se zabývají obdobnou tématikou.
Ještě než se ale pustíme do doporučené četby, rád bych vyzdvihl jednu věc. Zatímco jsem byl v USA, zpozoroval jsem, že společnost Apple otevřela (doplnila) český obchod. Nyní si tedy mnoho zajímavých knih můžete stáhnout rovnou pohodlně přes iTunes do svého iPhonu, iPadu či počítače. Z toho jsem byl opravdu nadšený. Ovšem – většina těch opravdu hodnotných elektronických knih je pouze v angličtině.
Tak a nyní zpět k doporučeným článkům :). Článků je ovšem taková spousta, že se zaměřím jen na ty nejlepší…
České
Panda a ostatní „Googlem chráněná“ zvířata
Určitě jste slyšeli o minulých, aktuálních i budoucích změnách algoritmů u Googlu, které jsou známé pod „krycím jménem“ Panda. Za celou věcí je snaha Googlu o to, aby nabízel na předních pozicích co nejlepší výsledky a posouval dolů ty, kteří se jen chtějí zobrazovat jako nejlepší.
Několik článků na toto téma napsal Ivan na svém blogu 404m.com:
Zejména se mi líbily články Dělej kvalitní obsah a odkazy přijdou samy a Budování odkazového profilu.
Dále ještě k Pandě:
- Dnes byla vypuštěna Antispam Panda
- Rozpandujeme si události posledních dnů (zde věnujte pozornost i diskuzi pod článkem)
Link building?
Petr Jeník napsal také pěkný článek na téma Hlavní je obsah, zde se také pěkně rozhýbala diskuze pod článkem, kterou si určitě pročtěte také.
Hned ze začátku měsíce Hájednička publikovala jednoduchý, ale informačně neocenitelný článek 9 + 1 vlastnost dobrého linkbuildera. Ten si určitě nenechte ujít…
Filip začal psát matematicky zajímavou sérii článků o tom, jak si naplánovat strategii pro propojení webů. Těším se na další díl :).
Zahraniční
Pokud vám angličtina není cizí, tady jsou další zdroje 🙂
Určitě si nenechte ujít Patovo interview s Corbettem (HD) – How to Get More Traffic to Your Blog with Corbett Barr (in Hi-Def!).
Pokud si rádi přečtete (například večer před spaním) opravdu dlouhý (a opravdu zajímavý) článek, vřele doporučuji The Future of Blogging: I Had o Tell You This od Glena z ViperChill.
Na Problogger vychází skvělé články každý den, mě se ale za poslední dobu nejvíce líbil tento – Four Reader Myths You Can Safely Ignore. Hlavně tedy Myth#4 :D.
Jaké články se za poslední měsíc nejvíce líbily vám? Podělte se s námi v komentářích! Určitě budou zajímat i ostatní 😉
Mohlo by vás zajímat také:
Já bych se zeptal na obrat „informačně nedocenitelný článek“. Tomu nějak nerozumím… Pochopil bych „nedoceněný“ nebo „neocenitelný“, ale tohle nedává smysl 😉
Překlep -> opraveno.
Vlastnosti dobrého linkbuildera je opravdu pěkně vytvořený článek, díky za tip.
Jojo HáJednička je fakt šikovná 🙂
Děkuju Ve1m, Žibřide,že jste se ozval. Už jsem myslela, že eovsprke9 avantgardned uměned minule9ho stoleted nikoho nezajedme1.Pokud jde o překlad dedla vfdtvarne9ho uměned na př. obrazu do slovesne9ho uměned, bfdvale1 ruske1 (nebo spedš ještě sovětske1) semioticke1 škola tvrdila, že je to možne9. Nepamatuju se, jestli to psal J. Lotman nebo B. Uspenskij. Jde o vyje1dřened jinfdmi vfdrazovfdmi prostředky ideove9ho obsahu, tak jak ho vided nebo vycedted umělec v dedle, ktere9 se vyjadřuje jinfdm, svfdm specifickfdm způsobem.Ruske1 semioticke1 škola měla v Ite1lii velkfd ohlas. Uspenskij předne1šel po le9ta jako visiting profesor na univerzitě v Neapoli. Lotman zase uspoře1dal po italskfdch univerzite1ch předne1škove9 tourne9e. Předne1šky byly tak narvane9 posluchači, že je museli vysedlat rozhlasem pro lidi, co zůstali na ne1dvořed, protože se do Aula Magna nedostali.O zhudebněned vfdstavy Mussorgskfdm jsem nevěděla.